Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie z naszej szkoły również o nim nie zapomnieli W poniedziałek 3 grudnia, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy „Filantrop” oraz Koła „Caritas” odwiedzili dzieci z Przedszkola Integracyjnego w Puławach. Nasi uczniowie opowiedzieli przedszkolakom na czym polega praca wolontariusza, pokazali zdjęcia z podjętych działań oraz zorganizowali wspólne zabawy. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Na pożegnanie przedszkolaki zadedykowały wolontariuszom piosenkę.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w puławskim schronisku dla bezdomnych psów i kotów. Wolontariusze przekazali zebraną w szkolnej zbiórce karmę i koce oraz wyprowadziły psiaki na długi spacer.

Drodzy Wolontariusze! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.

Karolina Kijewska

Aleksandra Giza