„Wąwolniczanie dla Niepodległej 1794-1938”

Jednym z elementów obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był szkolny apel, którego koordynatorem została pani Sylwia Wójcik. Scenariusz opracowała pani Anna Pardyka, która była również autorką prezentacji multimedialnej.

Projekt dekoracji przygotowała jak zawsze pani Blanka Skowronek-Kolibska. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli pan Bolesław Padło i uczeń klasy IIIa Gimnazjum Jakub Materek. Nagrywaniem uroczystości zajął się również pan Bolesław Padło, a obsługą aparatu fotograficznego - Mateusz Winnicki, uczeń klasy IIIa Gimnazjum. Chór szkolny ćwiczył pieśni pod okiem pani Anny Zgrzywy. Natomiast uczniów klasy 8 do występu przygotowywała pani Sylwia Wójcik.

Po przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor Izabela Stelmach. Wyraziła prośbę, byśmy przyłączyli się do Akcji Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Stąd o godzinie 11:11 na wszystkich korytarzach naszej szkoły zabrzmiał śpiewany wspólnie przez uczniów i nauczycieli Hymn Polski.

A.K.