Podsumowanie Konkursu „Niezapominajka 2018”

15.05.2018r. w „Punkcie edukacji leśnej” Nadleśnictwa Świdnik nad Zalewem Zembrzyckim odbyło się podsumowanie XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego „Niezapominajka 2018” organizowanego przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie.

Naszą placówkę reprezentowały przedszkolaki i uczniowie szkoły, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach, oraz nauczycielki: Aleksandra Giza i Urszula Wnuk.

Sześciolatki zdobyły laury w konkursie plastycznym dla dzieci młodszych „Świat owadów w oczach dziecka”. Wyróżnienie otrzymał Staś Wierzbicki a III miejsce zdobyła Basia Woś. Prace powstały pod kierunkiem pani Urszuli Wnuk.

W konkursie plastycznym dla dzieci z klas młodszych „Kartka z niezapominajką”

I miejsce otrzymała Magdalena Garwolińska a wyróżnienie Natalia Zawisza. Prace powstały pod kierunkiem pani Ewy Dudy-wychowawczyni klasy IIIb.

Konkurs na plakat „Owady zapylające- ich znaczenie dla przyrody i człowieka” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas starszych, a laury zdobyły:

I miejsce - Oliwia Byszewska z kl. Va,

II miejsce -Patrycja Stadnicka z kl. IVa,

III miejsce - Aleksandra Lipczyńska z kl.IIa gimnazjalnej.

W konkursie literackim „Wielkie poruszenie wiosenne na łąkach” wyróżnienia otrzymały: Patrycja Tarkowska z kl.VIIa i Maria Kruk z kl.VIb, a Amelia Skocz z kl.VIb uzyskała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Owady w obiektywie”. Prace powstały pod kierunkiem pani Ewy Klocek, która była głównym koordynatorem konkursu w naszej szkole.

W spotkaniu licznie uczestniczyli laureaci wraz z opiekunami, organizatorzy, przedstawiciele sponsorów oraz gospodarze z Nadleśnictwa Świdnik. Po uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród był czas na wspólną, pamiątkową fotografię, poczęstunek oraz gry i zabawy o tematyce przyrodniczej.

Urszula Wnuk