,,Mali ratownicy,,

24 lutego w ramach realizacji programu edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy Ratować,, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

przeprowadzonych przez  strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Rąblowa, Wąwolnicy oraz Łopatek.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, pod czujnym okiem specjalistów, każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie….

Aleksandra Giza