Tego jeszcze nie było!!!! Dzień Edukacji Narodowej, czyli "Gala Najlepszych Nauczycieli"

13 października 2017r. o godzinie 9.00 uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy Św. z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po mszy na sali gimnastycznej odbył się apel.

Cały program prowadziła Agata Niezabitowska. Pierwsza zabrała głos Pani Dyrektor Jolanta Snopek. Wręczyła Nagrody Dyrektora dla nauczycieli. Otrzymali je: Pan Dariusz Butryn, Pani Anna Kamińska i Pani Blanka Skowronek – Kolibska. Następnie był występ najmłodszych uczniów. Uczniowie z kl. O tańczyli i śpiewali. Uczennice z kl. I Ola i Zuzia recytowały wiersze dla swoich nauczycieli.

Po występach najmłodszych odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły uroczysta "Gala", na której przyznaliśmy nasze nagrody najlepszym nauczycielom: „Słodkie pomarańcze” oraz pamiątkowe dyplomy. Dyplomy, jakie otrzymali wyróżnieni pracownicy szkoły, wykonali Mateusz Samoń i Jakub Marczak. Cały przygotowany występ był zrobiony na wzór gal filmowych. Ale nie tylko wygląd i przebieg szkolnej gali przypominał np. Rozdanie Oscarów. Muzyka, która towarzyszyła rozdawaniu nagród, budowała klimat i nastrój. Nie zabrakło także czerwonego dywanu. Ogromną rolę w odbiorze całego spektaklu zawdzięczamy Paulinie Winnickiej, która wraz z Hubertem Rakiem prowadziła galę z wyważonym poczuciem humoru. Uwagę widzów przyciągali nie tylko przez wykorzystanie zabawnych anegdotek z życia Szkoły, ale przede wszystkim przez świetną intonację i postawę, dzięki której wszyscy byli skupieni na tym co dzieje się w danej chwili, jednym słowem byli to odpowiedni ludzie na właściwym miejscu. Nauczyciele typowani byli w dziesięciu kategoriach.

W kategorii:

• „Najlepszy Kalkulator” zwyciężyła Pani Małgorzata Górka,
  • „Najsprawniejszy człowiek szkoły”zwyciężył Pan Dariusz Butryn,
  • Debiut roku” zwyciężyła Pani Klaudia Szupert,
  • „Poliglota szkoły” Pani Beata Chodacka – Zdżalik,
  • „Mistrz  porządku” zwyciężyła Pani Teresa Wawer,
  • „Strażnik Poprawnej Polszczyzny" zwyciężyła Pani Beata Kałdonek,
  • „Super Niania” zwyciężyła Pani Ewa Duda,
  • „Shopping Queen” zwyciężyła Pani Renata Bednarek,
  • „Szeryf szkoły” zwyciężyła Pani Irena Kulczycka,
  • „Sędzia roku” zwyciężyła Pani Dyrektor Izabela Stelmach.

Uczniowie wiwatowali, bili brawo, a nauczyciele z uśmiechem i wielkim zaskoczeniem (bo cała Gala przygotowywana była przez uczniów w wielkiej tajemnicy) odbierali nagrody. Kategorie były przeplatane utworami muzycznymi wykonywanymi przez Olę Lipiec, Szymona Czapika i Wiktora Łukę.

Po zakończeniu gali dla zaproszonych gości odbył się słodki poczęstunek.

Miło spędzony czas minął jednak niezwykle szybko, a nam pozostaje z niecierpliwością czekać co uczniowie wymyślą w przyszłym roku. Można powiedzieć, że tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo zostanie w pamięci zarówno pedagogów i uczniów naszej Szkoły. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Ewa Kołodyńska