Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Finał Akcji „Drzewko za butelkę” w naszej szkole

23 maja 2017  roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli organizatora tegorocznej akcji „Drzewko za butelkę”  Zakłady Azotowe w Puławach

Grupa Azoty „Puławy”, będąc aktywnym uczestnikiem Międzynarodowego Programu Przemysłu Chemicznego „Odpowiedzialność i Troska”, kolejny raz zaprosiła w tym roku placówki edukacyjne z powiatu puławskiego do akcji „Drzewko za Butelkę”.

Jest to najbardziej rozpoznawalne przedsięwzięcie ekologiczno-edukacyjne,  organizowane  od 2005 roku, podczas którego dzieci uczą się zasad postępowania z odpadami  i szacunku do środowiska naturalnego. Do zbierania plastikowych butelek przystąpiło w tym roku szkolnym w powiecie puławskim  30 placówek w tym 17 szkół podstawowych i 13 przedszkoli. Od ubiegłego roku nagradzana jest najlepsza klasa lub grupa przedszkolna w każdej placówce. Organizatorzy zostali powitani przez członków i sympatyków SK LOP krótkim przedstawieniem będącym pochwałą bogactwa bioróżnorodności w  maju z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej. Występ uczniów  uświetniły  muzyczne występy przedszkolaków. W naszej szkole przodującą klasą w zbieraniu butelek okazała się klasa V a – zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci bonu pieniężnego o wartości 1000 zł, a w przedszkolu grupa sześciolatków nagrodzona bonem o wartości 500 zł. II miejsce zajęła klasa III b a III miejsce klasa IV. Najlepszą zbieraczką  butelek w szkole została Julia Sałęga z klasy III b, a z przedszkola Hubert Samonek z grupy pięciolatków. Zwycięzcy  - wszyscy uczniowie z wymienionych klas  i grup zostali nagrodzeni workami pełnymi prezentów -nagrodami rzeczowymi w postaci latarek, bidonów, sportowych toreb, zabawek itp. Szkoła i przedszkole otrzymały również do posadzenia sadzonki drzewek – w tym roku były to graby i modrzewie.

Ewa Klocek, opiekun SK LOP i koordynator tegorocznej akcji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym.