Rodacy - Bohaterom

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w akcję „Rodacy – Bohaterom. Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach”. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra – Niemen. W naszej szkole akcja zaistniała dzięki naszemu absolwentowi - obecnie studentowi historii KUL p. Łukaszowi Falba. 18 marca 2013 roku goszcząc go w naszej szkole poszerzyliśmy naszą wiedzę o Polakach na Wschodzie – o kombatantach i o Kresach oraz dowiedzieliśmy się o trudnej sytuacji naszych Rodaków na Litwie, Białorusi,  Ukrainie, a także o radości i wzruszeniu, jakie  sprawiają im nasze dowody pamięci w postaci świątecznych paczek.

Dary w postaci trwałej żywności można przynosić do szkoły do 26 marca (wtorek) 2013 roku. Można też napisać świąteczne życzenia lub list do naszych Rodaków, którzy walczyli za naszą wspólna Ojczyznę.

Więcej informacji o akcji na www.odranniemen.org

Fotografie przedstawiają uczniów zaangażowanych w przygotowanie paczki bożonarodzeniowej i wielkanocnej oraz prelekcję  p. Łukasza Falby. Poniżej: Polacy - kombatanci z Kresów, do których dotarły paczki bożonarodzeniowe w 2012 roku.

Anna Pardyka