Spotkanie modlitewno – refleksyjne przy szkolnym krzyżu, 3 listopada 2015r.

3 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu modlitewnym na boisku szkolnym przygotowanym przez uczniów Gimnazjum Publicznego w Wąwolnicy. Wraz z nimi, wąwolnickimi księżmi oraz mieszkańcami Wąwolnicy modliliśmy się m.in. za wąwolnickich powstańców styczniowych, w tym za tych, którzy powróciwszy szczęśliwie z Syberii ufundowali krzyż w miejscu prezbiterium dawnego kościoła św. Marii Magdaleny,  za ks. Wielisława Kryckiego proboszcza wąwolnickiego i wszystkich tych dzięki, którym w miejscu dawnego cmentarza została podbudowana została w latach 1928 - 1938 obecna szkoła podstawowa, za zmarłych pochowanych na dawnym cmentarzu św. Marii Magdaleny oraz za zamarłych wąwolnickich duszpasterzy, uczniów i nauczycieli wąwolnickich szkół.

A.P.