Konkurs historyczny „Sprawiedliwi Lubelszczyzny”

Zachęcamy uczniów klas VII- VIII do udziału w projekcie kuratoryjnym mającym na celu m.in. promocję osoby lub osób ze społeczności lokalnej działających podczas II wojny światowej na rzecz ratowania obywateli narodowości żydowskiej.

W naszej wąwolnickiej społeczności takimi osobami byli np. ks. Józef Gorajek z Wąwolnicy oraz Maria Polkowska z Łąk- oboje uhonorowani najwyższym izraelskim odznaczeniem państwowym przyznawanym za ratowanie Żydów, czyli medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Termin oddawania prac (filmiki MP4 oraz prezentacje multimedialne) 3 października (wtorek) 2023 r.Więcej informacji na stronie Kuratorium: https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12886  oraz u p. Anny Pardyki.

Anna Pardyka