Projekt Edukacyjny w Przedszkolu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wąwolnicy

„Kto czyta…”
część 2. relacji

Kto czyta, ten działa. Przedstawiamy aktywności czytelnicze przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli poszczególnych grup w kolejnej części projektu.

✓ Relaks z książką - codzienne czytanie dzieciom ulubionych lektur w czasie odpoczynku po obiedzie.

✓ Czytający rodzice – prezentacja ulubionych książek czytanych dzieciom w domu.

✓ „Zimowe zgadywanki” – organizacja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego inspirowanego wierszami o zimie pani Doroty Gellner.
Uczestnicy: dzieci 4, 5, 6-letnie uczęszczające do przedszkoli w województwie lubelskim.
Prezentacja wystawy prac uczestników zimowego konkursu na korytarzu szkolnym.

✓ „Najpiękniej o zimie” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąwolnicy.

✓ „Biegnie zima po chodniku” – 6 – latki czytają wiersz Pani Małgorzaty Strzałkowskiej i recytują zimowe wiersze dla młodszych kolegów.

✓ „Zmisiowane zajęcia”, „Mały Miś i zdrowe nawyki”, „Spacerki literackie” - udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

✓ Bajkowa Wyprawa – kontynuacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w grupie 5-latków.

✓ Dołączenie do grupy czytelników - wizyta sześciolatków w bibliotece szkolnej. Samodzielne czytanie ulubionych lektur. Czytanie z  rodziną.

✓ „Wiosenne rymowanki” – twórcze powitanie wiosny.

✓ „Góra śmieci” – wiersz ułożony przez dzieci z grupy 6-latków z okazji Dnia Ziemi recytowany w Gminnej Bibliotece Publicznej podczas gry
terenowej.

✓ „Ja sam” – warsztaty czytelnicze w grupie 6-latków.

✓ „Przedszkolak w świecie literatury” – warsztaty czytelnicze w grupie 5-latków.

✓ Wystawa prac plastycznych inspirowanych literaturą.

G. Wiejak