Uroczystość Pożegnania Ósmoklasistów

W czwartek 22.06.2023r. w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole uroczystość Ukończenia Szkoły Klas Ósmych, na którą przybyli zaproszeni goście: Pan Wójt Gminy Wąwolnica- Marcin Łaguna, Pani Przewodnicząca Rady Gminy Wąwolnica- Ewa Żybura, Pani Dyrektor- Izabela Stelmach, Pani Wicedyrektor- Jolanta Snopek, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie klas ósmych i klasy siódmej.

„Poloneza czas zacząć ” -zabrzmiało uroczyście, a potem ósmoklasiści  przepięknie odtańczyli poloneza, który uświetnił naszą akademię.

Po przywitaniu gości przez prowadzącą, Zosię Masajadę, nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego.

Przemówienia wygłosili Pan Wójt i Pani Dyrektor.

Nagrody Wójta otrzymali najlepsi uczniowie: Dawid Rukasz, Zofia Masajada, Tomasz Samoń, Nikola Majchrzak.

Natomiast Nagrody Dyrektora przypadły następującym  uczniom: Franciszek Pecio, Kamil Broź, Zofia Jasińska, Magdalena Garwolińska, Igor Gąska. Gratulujemy!

Pani Dyrektor wręczyła też listy gratulacyjne Rodzicom tych uczniów.

Odbył się ceremoniał przekazania sztandaru szkoły klasom siódmym.

Następnie uczniowie klas ósmych złożyli podziękowania  Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz rodzicom.

Żegnając się ze szkołą, zaprosili do obejrzenia programu artystycznego, w którym w zabawny sposób wspominali spędzone tu chwile. Jesteśmy pod wrażeniem talentów aktorskich, doboru muzyki i rekwizytów, a także przenikliwości w spojrzeniu na szkolne realia.

Uczniowie klas siódmych pożegnali starszych kolegów, składając najlepsze życzenia: sukcesów, otwartości na nowe doświadczenia i nowe przyjaźnie.

Pozostał już tylko wpis do Księgi Absolwentów.

Pan Wójt pogratulował wykonawcom, doceniając ich zaangażowanie, a Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci naszych absolwentów, zwłaszcza, że na zakończenie odbył się Bal Ósmoklasistów.

Beata Kałdonek

autorzy zdjęć: