Sukcesy naszych uczennic w powiatowym konkursie z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom sukcesów odniesionych w konkursie organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Stoczniowego.

W kategorii klas I- V „ Kto Ty jesteś? Polak mały” III miejsce zajęła uczennica klasy III Patrycja Czarnecka. W kategorii klas VI- VIII „Gloria victis-chwała zwyciężonym” III miejsce zajęła Zuzanna Kruk z klasy VI a, zaś Alicja Kolibska z klasy VI b otrzymała wyróżnienie. Dla takich chwil warto było spędzać długie godziny w archiwach, bibliotekach, na kontaktach z rodzinami Powstańców, pisaniu artykułów, w pracy społecznej (powstanie pomnika Wąwolnickich Powstańców Styczniowych w Wąwolnicy) i w pracy z uczniami.

Odbiór nagród w Powiatowej Bibliotece w Puławach był też okazją by zwiedzić puławski park oraz obejrzeć omawiane w klasie VI klasycystyczne jego budowle ( świątynię Sybilli i kościół wzorowany na rzymskim Panteonie). Mijany przez nas dawny budynek UB oraz wystawa przy bibliotece była zaś okazją do poznania dokonań i sylwetki Żołnierza Wyklętego Mariana Bernaciaka „Orlika” związanego między innymi z Puławami i Wąwolnicą.

Odpowiedzialnymi za wyżej wymienione konkursy na etapie szkolnym w klasach I-V była p. Barbara Bieniek, zaś w klasach VI- VIII p. Anna Pardyka.

Dziękujemy p. Aleksandrze Gizie za zawiezienie prac konkursowych do Puław.

Anna Pardyka

fot. Anna Pardyka, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach