PAMIĘTAMY O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ I KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia 2023 roku w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczniowie klasy VIa udali się pod Dęby Katyńskie na Wzgórze Kościelne w Wąwolnicy by złożyć kwiaty pod pomniczkami upamiętniającymi ofiary rosyjskiej zbrodni dokonanej w Katyniu 1940 roku: Jana Mikołaja Kossowskiego z Wąwolnicy i Mieczysława Matraszka z Karmanowic. Kwiaty zostały złożone również na pomniku poświęconym kapelanom różnych wyznań zamordowanych w Katyniu.

Pamiętaliśmy również o 96 ofiarach katastrofy smoleńskiej z 2010 roku, w tym Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej Lechu Kaczyńskim, Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim , współzałożycielce NSZZ „Solidarność” Annie Walentynowicz. Ofiary katastrofy smoleńskiej również mają swój dąb pamięci na Wzgórzu Kościelnym w Wąwolnicy.

Dziękujemy uczniom klas IV- VIII za przyniesione kwiaty oraz zainteresowanie się tymi tragicznymi tematami z naszych dziejów.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Pardyka i Aleksandra Giza.

Anna Pardyka