Dzień Babci i Dziadka

W dniu 12 stycznia 2023 roku w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi niesamowitymi gośćmi. Przybyły do przedszkola najukochańsze Babcie i najwspanialsi Dziadkowie.

Dzieci z każdej grupy zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły.

Sześciolatki pod kierunkiem Pań: G. Wiejak, B. Dudy – Ceglińskiej, A. Kamińskiej wystawiły Jasełka, a na zakończenie wyrecytowały chóralnie wiersz „Życzenia”.

Jako drudzy wystąpili najmłodsi podopieczni z grupy trzylatków ze swoją wychowawczynią, Panią U. Wnuk. Był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Zaprezentowały dwie piosenki i wiersz. Pierwsza piosenka, pt. „Gwiazdka”, następnie wiersz: „Życzenia dla dziadków”. Występ zakończyły piosenką w ciekawej aranżacji z pomponami: „Babcia i dziadek”.

Czterolatki przygotowane przez Panią K. Jędruchniewicz od serca zaśpiewały piosenkę:  „ Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku!”.  Zagrały również na instrumentach perkusyjnych z towarzyszeniem muzyki BRAVADE  wykorzystując metodę Batti Strauss . Dyrygentem była Pani Karolina Kijewska.

Występy zwieńczyła grupa pięciolatków pod kierunkiem Pań: Agnieszki Samoń i Kamili Rzeźnik. Zaprezentowały dwie piosenki, taniec i wiersz. Pierwsza z piosenek nosiła tytuł:” Babcia od bajek, Dziadek od zagadek”. Następnie był taniec z serii: Rytmisiowe zabawy – „ Pytanie do babci i dziadka”, druga piosenka: „Babcia i dziadek”,a na zakończenie wiersz: „Życzenia”.

Po prezentacjach dzieci głos zabrał Pan Wójt – Marcin Łaguna. Skierował kilka ciepłych słów do dzieci i złożył serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom.

Na zakończenie dzieci wręczyły przygotowane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Zapraszamy jeszcze raz do obejrzenia fotorelacji i nagrania Jasełek:

Anna Kamińska