MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Miesiąc grudzień upłynął nam nie tylko na spotkaniu z Mikołajem i przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie mówiliśmy również o osobach niepełnosprawnych, ponieważ 3 grudnia ustanowiony został Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Uczniowie klas I-III zapoznali się z prezentacja przygotowaną na ten temat i utrwalali zasady jak zachowywać się wobec osób niepełnosprawnych. Natomiast w klasach IV - VIII uczniowie na godzinie wychowawczej poruszali temat niepełnosprawności omawiając przygotowaną prezentacje, do której dołączony był mini test znajomości zagadnień.

Celem wprowadzonej tematyki niepełnosprawności było upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych, przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz zwiększeniu świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia społecznego i kulturalnego.

Podążając za hasłem: ,,Każdy inny, wszyscy równi” akceptujmy siebie nawzajem!

Prezentację można obejrzeć zaglądając do zakładki PEDAGOG SPECJALNY POLECA.

A. Kopińska