NASZA SZKOLNA CHOINKA UBRANA!!!

Stała pod śniegiem panna zielona.
Nikt prócz zająca nie kochał jej.
Nadeszły święta i przyszła do nas.
Pachnący gościu, prosimy wejdź!

Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas.

Jak długo zechcesz, z nami pozostań,
niech pachnie tobą szkolny kąt.
Wieszając bombki na twych gałązkach
życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

Zwyczaj ubierania wspólnej choinki to już w naszej szkole tradycja i wielkie święto. Wszyscy oczekiwaliśmy dnia, kiedy choinka znów zabłyśnie na szkolnym korytarzu. I oto w dniu 8 grudnia 2022 roku tradycji stało się zadość.

Dyrekcja szkoły oraz uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawczyniami, w odświętnych strojach, zgromadzili się wokół zielonego drzewka. Na początku tradycyjnie wybrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Potem przedstawiciele każdej klasy recytowali wiersze o wartościach takich jak: koleżeństwo, przyjaźń, pomoc, zdrowie, honor... Na choince zawieszali bombki symbolizujące te wartości.

Podczas wspólnego kolędowania, kiedy zabłysnęły lampki  i sztuczne ognie wszyscy poczuliśmy bożonarodzeniowy nastrój.

Święta naprawdę tuż, tuż… Dla wszystkich niech będą wesołe i szczęśliwe!

Koordynatorem uroczystości była p. Elżbieta Figura, a wspierały ją w działaniach panie: Agata Boruch, Anita Kopińska, Kinga Saran – Kozak oraz pan Grzegorz Gajkoś.

E. Figura, M. Graca