XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października 2022 r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

12 września w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny promujący znajomość i przydatność w życiu codziennym tabliczki mnożenia. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy pochwalne i „słodki upominek”. Plakaty stanowiły dekoracje szkoły z okazji XII Światowego Dni Tabliczki Mnożenia.

Dyplomy oraz „słodki upominek otrzymali:”

Natalia Bajan kl. III

Zuzanna Ceglarska kl. III

Maja Gospodarek kl. III

Natalia Grabczak kl. III

Zosia Krajewska kl. III

Patrycja Wrótniak kl. III

Lena Smaga kl. IV

Natalia Żybura kl. IV

Jowita Duńska kl. Vb

Paulina Szeląg kl. Vb

Antoni Rzeźnik kl. VII

7 października został w szkole przeprowadzony konkurs, który wyłonił Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia, zaś 10 października drugi etap konkursu, który wyłonił Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Klasowymi Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:

Kl. IV Jakub Pecio

Kl. Va Jakub Ścibior

Kl. Vb Julia Zawisza

Kl. VIa Zuzanna Kruk

Kl. VIb Michał Kołodyński

Kl. VII Szymon Szymczyk

Kl. VIIIa Franciszek Pecio

Kl. VIIIb Filip Szymala

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia

został

MICHAŁ KOŁODYŃSKI z kl. VIb

Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy połączymy ją z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody XII ŚDTM w naszej szkole zorganizowali nauczyciele matematyki: Małgorzata Górka, Beata Kamińska i Ewa Kołodyńska (w klasach 4-8) oraz Elżbieta Figura
(w klasie 3).

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w tabliczkowych zmaganiach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Ewa Kołodyńska