Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji Święta Polskiej Niezapominajki

Na zakończenie Dni Kultury Ekologicznej ogłoszone zostały tematy XVII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki organizowanego przez Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Nasi uczniowie i przedszkolaki wzięli liczny udział w tych konkursach osiągając czołowe miejsca. Zwycięzcom gratulujemy!

A oto laureaci:

Kategoria I Konkurs plastyczny dla dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klas „0” i I klas szkół podstawowych pod hasłem „Łąka i jej mieszkańcy”.

I miejsce – Liliana Mazur - Siwiec lat 6, Zespół Szk.-Przedszk. w Wąwolnicy, op. mgr Urszula Wnuk

III miejsce – Julia Siwiec lat 6, Zespół Szkolno -Przedszkolny w Wąwolnicy, opiekun mgr Urszula Wnuk

Kategoria II Konkurs plastyczny dla uczniów klas II, III oraz IV szkół podstawowych pod hasłem „Mój mały przyjaciel owad”

I miejsce – Jan Oprzański kl. IV b Zespół Szkolno -Przedszkolny w Wąwolnicy, op. mgr Ewa Klocek

III miejsce - Antonina Kozak kl. II SP Wąwolnica, opiekun mgr Elżbieta Figura

Wyróżnienia:

1. Dominik Grzegorczyk kl. IV a SP Wąwolnica, op. mgr Ewa Klocek

Kategoria III Konkurs opisowo- plastyczny dla klas V-VI pod hasłem „Skrzydlaci sprzymierzeńcy lasów, pól i ogrodów” (23 prace)

Wyróżnienie: Szymon Szymczyk kl. VI a SP Wąwolnica, opiekun mgr Ewa Klocek

Kategoria IV Konkurs fotograficzny dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich pod hasłem „Świat owadów piękny i nieznany w najbliższym otoczeniu”

Wyróżnienie: Kamil Broź kl. VII a SP Wąwolnica, opiekun mgr Ewa Klocek

Kategoria V Konkurs literacki na wiersz dla klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich pod hasłem „Leśny savoir vivre”

Wyróżnienie: Nikola Majchrzak kl. VII SP Wąwolnica, opiekun mgr Ewa Klocek

Brawa dla wszystkich uczestników: uczniów, wychowawców i nauczycieli.

Koordynator akcji – mgr Ewa Klocek