Tel: (81) 882-50-69

E-mail:

zsp@wawolnica.pl

I Międzygminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wąwolnica

W dniu 3 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w I Międzygminnym Turnieju Szachowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia klasy państwowej – Pan Jan Błaszczak. Do rozgrywek zostało zaproszonych pięć szkół z pobliskich gmin: SP z Nałęczowa, SP z Karczmisk, SP z Garbowa, SP nr 2 z Puław i SP z Maszek. Rozegrano 5 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

Nasza drużyna w składzie: Amelia Woś, Barbara Woś, Michał Kołodyński, Jakub Pecio uplasowała się na IV miejscu. Natomiast Barbara Woś zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a Tomasz Samoń II miejsce w klasyfikacji zawodników rezerwowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

W imieniu Dyrekcji Szkoły i naszym serdecznie dziękujemy sponsorowi pucharów Panu Wójtowi Marcinowi Łagunie. Mamy nadzieję, że tegoroczny Międzygminny Turniej Szachowy stanie się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Bowiem szachy to wspaniała zabawa, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości.

Organizatorzy: S. Wójcik, M. Graca, M. Górka, B. Skowronek-Kolibska