Konkursy przyrodnicze rozstrzygnięte, nagrody rozdane! Mamy laureatów!

Czerwiec i czas nauki stacjonarnej umiliły uczniom naszej szkoły informacje o rozstrzygnięciu tegorocznych konkursów przyrodniczych. Pierwsze nagrody trafiły do laureatów szkolnego konkursu “Mój Przyjaciel Brat Mniejszy” organizowanego w październiku przez Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Wyniki tego konkursu;

Kategoria I – klasy IV – VI (plakat z opisem):

I miejsce Błażej Kiełbasa,

II Miejsce Alicja Kolibska,

III miejsce  - Zuzanna Kruk, Bartosz Kamiński, Szymon Nowacki, Maciej Chudy i Gabrysia Woś.

Wyróżnienia: Franciszek Gutowski, Maja Bieniek i Filip Dobraczyński.

Kategoria II – klasy VI – VIII (film prezentujący swojego ulubieńca):

I miejsce- Alan Ozierski,

II miejsce  - Maciej Staniak

III miejsce Oliwia Byszewska.

Fundatorem nagród książkowych  w tym konkursie był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie.

Na koniec maja ogłoszone zostały również wyniki  I etapu XXXIV edycji konkursu pod hasłem „Mój Las” zorganizowanego w roku szkolnym 2020/2021 dla młodzieży szkolnej wszystkich typów szkół przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.

W kategorii  III „Rola wody w lesie” III miejsce  na szczeblu wojewódzkim zajęła Noemi Grzybek.

Kolejne nagrody trafiły w ręce laureatów VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”.

Byli to:

Kategoria I Konkurs plastyczny dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas „0” szkół podstawowych  pod hasłem „Niezapominajka kredką malowana”. I miejsce – Natalia Szeleźniak lat 3, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy, op. Agnieszka Samoń i wyróżnienie Zosia Gąsiorowska lat 4, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy, op. Agnieszka Samoń

Kategoria III Konkurs literacki na wiersz dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Gdy nadchodzi wiosna…”, Szymon Szymczyk , klasa V a, SP w Wąwolnicy, opiekun Ewa Klocek

Kategoria IV Konkurs plastyczny dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych pod hasłem „Skarby przyrody – rośliny chronione”. II miejsce  - Noemi Grzybek kl. VII b Szkoła Podstawowa w Wąwolnicy, opiekun Ewa Klocek i III miejsce -Oliwia Byszewska kl. VIII a,  SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek.

Kategoria V Konkurs fotograficzny dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”. III miejsce - Natalia Gruszczyńska kl. VIII a SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek i wyróżnienie Oliwia Byszewska kl. VIII SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek

Na konkurs wpłynęło łącznie 334 prace w tym: 185 prac plastycznych,
45 wierszy oraz 104 zdjęcia. Cieszymy się więc wysokim poziomem prac naszych uczniów.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

opiekun SK LOP – mgr Ewa Klocek