Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy

Tłusty czwartek i koniec karnawału…

       "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła - głosi staropolskie przysłowie".

       Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z "niespodzianką" miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

      Dnia 11 lutego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami- jak głosi tradycja również zajadali się słodkimi pączkami. Świętując tłusty czwartek w dobie pandemii zaakcentowaliśmy koniec karnawału. Dzień pączka nie tylko rozpoczął się niezwykle miło, ale również zakończył się przyjemnie. Jego zwieńczeniem były zajęcia gimnastyczne i wesoła zabawa na sali gimnastycznej.

      Zgodnie z zasadami obostrzeń w szkole i po dwóch standardowych lekcjach z podręcznikami uczniowie klas III  wzięli udział w nietypowych zajęciach, a mianowicie zabawowym konsumowaniu pączków „bez oblizywania się”. Następnie przy grze tanecznej Just Dance potańczyli w układach tanecznych. Lekcja wf z balonami była kolejną atrakcją.

      Fotogaleria pokazuje jak było wesoło.

 

                                                                                                E. Figura