Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Dzień Jesieni w Kęble.

17 października dzieci z klas I - III wybrały się na spacer do Kębła z okazji Dnia Jesieni.

Wszyscy powitaliśmy nową porę roku, która będzie u nas panować przez najbliższe miesiące. Korzystając z pięknej pogody z wielką przyjemnością obserwowaliśmy jesienną przyrodę ubraną w kolorowe liście. W parku powitała nas Pani Jesień, która przyniosła ze sobą wspaniałe dary jesieni, pochodzące z sadu, lasu i ogrodu. Dzieci z radością przywitały Gościa i z uwagą wsłuchiwały się w słowa wiersza Zofii Dąbrowskiej "Pani Jesień". W tym dniu każde dziecko było w dobrym humorze i wesoło się bawiło. Ochoczo spędzało czas na ścieżce sensorycznej, dydaktycznej oraz wspinało się po skałkach. Zorganizowane zabawy, konkursy i zawody sportowe dostarczyły dzieciom wiele radości i emocji. Mieliśmy również okazję kosztowania kiełbasek pieczonych nad ogniskiem oraz smakowitych racuszków przygotowanych przez Panią Małgosię Szeląg. Pogoda i humory dopisywały, więc trochę żal nam było odchodzić. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kęble za gościnę.

Barbara Bieniek

autor zdjęć: Blanka Skowronek- Kolibska