Konkursy przyrodnicze rozstrzygnięte!

W maju zostały rozstrzygnięte konkursy organizowane przez Ligę Ochrony Przyrody. Mamy laureatów!

30 maja w Nadleśnictwie Świdnik nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

J. Siwiec i W. Peterwas  - kl. VIII a- wyróżnienie

O. Byszewska -kl. VI a -  wyróżnienie

M. Chudy -kl. IIIa -  I miejsce

A. Woś -kl. V b-  wyróżnienie

A. Pardyka -kl. VI a  wyróżnienie

Podczas tej samej uroczystości rozstrzygnięto też Konkurs  pod hasłem „Przyjazny dom” zorganizowany w roku szkolnym 2018/2019 przez ZO LOP w Lublinie w ramach ogólnopolskiej akcji „Czyste powietrze”. Konkurs skierowany został do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu województwa lubelskiego. W tym konkursie nasi uczniowie zajęli:

Maria Kruk - wyróżnienie w II kategorii

Oliwia Byszewska - wyróżnienie w I kategorii

Amelia Skocz - I miejsce w II kategorii

Rozstrzygnięto też konkurs pod hasłem „Segreguj odpady” dla Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody na projekt ulotki w ramach ogólnopolskiej akcji „Czyste powietrze”. W tym konkursie ulotka wykonana przez Oliwię Byszewską i Natalię Gruszczyńską zdobyła wyróżnienie. Po wręczeniu nagród i dyplomów uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach o tematyce przyrodniczej przygotowanych przez leśników.

6 czerwca 3 uczniów uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu konkursu "Mój Las". Impreza plenerowa tym razem odbyła się w Nadleśnictwie Puławy. W  XXXII edycji  konkursu pod hasłem „Mój Las” zorganizowanym  w roku szkolnym 2018/2019 dla młodzieży szkolnej wszystkich typów szkół przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody prace  uczniów naszej szkoły zostały wysoko ocenione.  Oto wyniki:

M. Chudy - I miejsce i kwalifikacja do szczebla centralnego w kategorii I

Oliwia Byszewska I miejsce w kategorii II

N. Gruszczyńska - III  miejsce w kategorii II

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej http://lop.pvv.pl/. Gratulujemy  laureatom!

Ewa Klocek - opiekun SK LOP