„Sprintem do maratonu”

21 maja nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Jest to projekt organizowany przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Nasze przedszkolaki z radością i wielkim zaangażowaniem włączyły się w tą akcję.

Wszystkie grupy z transparentami zachęcającymi do aktywności sportowej przemaszerowały na boisko sportowe. Na biegi zabraliśmy także naszego misia Krzysia. Po rozgrzewce każda grupa ze swoimi wychowawczyniami biegła wyznaczony dystans. Wszyscy dotarli do mety. Łącznie przebiegliśmy 7300 m. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Gratulujemy małym sportowcom takiego zaangażowania.

Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli nam zrealizować ten projekt. Miejmy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na boisku. Uśmiech

Agnieszka  Samoń