Przedszkolaki dla Niepodległej.

Przedszkolaki przygotowywały się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości poprzez naukę wierszy, piosenek i układów tanecznych. Zwięczeniem ich wysiłku był występ na dużej scenie przed zgromadzoną w sali gimnastycznej publicznością.

Narratorzy z grupy sześciolatków pięknie prowadzili uroczystość. Na początku usłyszeliśmy wiersz „11 Listopada” po czym czterolatki i sześciolatki zaśpiewały piosenkę „ Na Wawel” . Następnie chłopcy z grupy sześciolatków pięknie wykonali polską piosenkę patriotyczną pt.:„Flaga” do której dziewczęta z tejże grupy zaprezentowały się w  układzie tanecznym, z białymi i czerwonymi wstęgami. W dalszej kolejności wybrzmiała piękna deklamacja wiersza Ryszarda Przymusa „Ojczyzna wolna”.

Po chwili, z wielkim zaangażowaniem pięciolatki wyśpiewały piosenkę „ Płynie Wisła, płynie”, a czterolatki wykonały układ taneczny do tego krakowiaka.

Bardzo ważnym momentem było przybliżenie naszych symboli narodowych. Odśpiewanie hymnu państwowego przy którym dzieci zachowały powagę i pozycję na baczność. Opowiedzenie o fladze i godle przez chóralną recytację wierszy” Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, M. Łaszczuk „Orzeł Biały” przez pięciolatki, czterolatki i trzylatki.  Naszej uwadze nie umknęła piękna recytacja wiersza „Nasza Warszawa” przez dziewczynkę z grupy szećiolatków.

Dzieci świadome swojej przynależności narodowej wspaniale zaśpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”, przy której najmłodsze przedszkolaki odbyły podróż na scenie falując biało – czerwoną flagą. Cała społeczność przedszkolna głośno powiedziała wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Na zakończenie pięciolatki wykonały układ taneczny do utworu „Biały mazur”.

Występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi brawami. Dziękujemy dzieciom i wychowawcom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Anna Kamińska