"O drewnie"- lekcja techniki w tartaku.

19 października uczniowie klas V w ramach zajęć technicznych uczestniczyli w zajęciach w tartaku Drew-Mar na Zarzece.

Dzięki uprzejmości pana Adama Marka uczniowie mieli okazję poznać poszczególne etapy obróbki drewna, jego budowę, właściwości oraz różne rodzaje używanych maszyn i obrabiarek. Bardzo ciekawym doświadczeniem było obserwować obsługę nowoczesnego urządzenia, które ostrzy i rozwiera zęby piły.

Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pracującym ludziom i maszynom. Była to ciekawa i pouczająca lekcja zajęć technicznych.

Korzystając z okazji jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy właścicielowi tartaku za okazaną nam życzliwość oraz interesujące zajęcia, które pozwolą uczniom lepiej zrozumieć i przyswoić materiał realizowany na zajęciach szkolnych.

Blanka Skowronek-Kolibska