Wizyta w Szkolno-Wychowawczym w Keble

Wizyta nasza w SOS-W w Kęble miała na celu zagospodarować czas wolny młodzieży przebywające w ośrodku. Głównym założeniem naszej wizyty było pokazanie uczniom naszej szkoły, że ludzie różnią się od siebie, nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi od pełnosprawnych.

Zależało nam na zbudowaniu przyjaznego stosunku do osób z niepełnosprawnością, aby dzieci nauczyły się tolerować inne dzieci, różniące się od tych zdrowych - wyglądem czy zachowaniem. Podczas wizyty zorganizowaliśmy gry sportowe( graliśmy w siatkówkę, badmintona, oraz zorganizowaliśmy tor przeszkód, najwięcej frajdy jednak sprawiło nam wszystkim przeciąganie liny). Nagrodą dla wszystkich była pieczona kiełbaska przy wspólnym ognisku, którą dzięki samodzielnie uzyskanym funduszom mogliśmy zakupić.

W czwartek 12 kwietnia odbył się wyjazd wolontariuszy naszej szkoły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach. W trakcie wizyty wolontariusze mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania schroniska. Jednak głównym celem wyjazdu było wyprowadzenie na spacer psów, oraz przekazanie darów zebranych podczas akcji organizowanej w naszej szkole. Wyjechaliśmy zadowoleni z przekonaniem, że zrobiliśmy coś dobrego, choć nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku…

Aleksandra Giza