Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Konkurs "Mój Las"

Dnia 7 czerwca  2017 roku uczennica naszej szkoły – Maria Kruk z klasy V b uczestniczyła w uroczystości podsumowującej XXX edycję  konkursu „MÓJ LAS” na szczeblu okręgowym.

Konkurs organizowany jest corocznie przez przez Zarząd Główny LOP  oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny. W tym roku podsumowanie odbyło się w Nadleśnictwie Kraśnik, w punkcie edukacji leśnej Leśnictwa Rudki. Po  uroczystym powitaniu gości odbyło się odczytanie protokołów i wręczenie nagród. Marysia otrzymała w II kategorii wyróżnienie wykonując pracę nt „Drzewo i jego funkcje w przyrodzie”. Następnie dzieci udały się na wycieczkę ścieżka dydaktyczną, podczas której zdobywały wiedzę nt zwierząt żyjących w lesie, ich tropów, jak również nt pracy leśników. Po wyprawie czekała na nich uczta w postaci pieczonych kiełbasek i bigosu myśliwskiego oraz ciast i owoców. Pogoda sprzyjała edukacji leśnej na świeżym powietrzu. Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu, którego tematyka zostanie ogłoszona na początku nowego  roku szkolnego 2017/2018. Opiekun SK LOP – Ewa Klocek.