Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

"SÓWKA 2017"

WYNIKI VI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „SÓWKA” 2017

Konkurs odbył się w naszej szkole 25 kwietnia 2017 roku. Wzbudził duże zainteresowanie – przystąpiło do niego 13 ambitnych uczniów klas III z 5 okolicznych szkół.

WYNIKI VI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „SÓWKA” 2017

SP w Drzewcach reprezentowały 3 uczennice, SP w Karmanowicach – 2 uczniów, SP w Nałęczowie – 3 uczniów, SP w Piotrowicach – 2 uczniów, SP w Wąwolnicy – 3 uczniów.

Konkurs przebiegał w II etapach – dyktando plus zadania o charakterze testowym. Nad organizacją i przebiegiem czuwały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Elżbieta Figura i Małgorzata Graca.

W komisji konkursowej pracowały: Magdalena Lewandowska – Piądło - nauczycielka j. polskiego SP w Wąwolnicy, Barbara Niedziela – Biblioteka SP w Wąwolnicy  i Małgorzata Głuska – Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy.

Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Nałęczowie i Biblioteka Publiczna w Wąwolnicy.

Uczestnicy zainspirowani myślą J. Korczaka – „ Bo błąd w mowie i piśmie to jak tłusta i brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę” z wielkim zaangażowaniem zmagali się z trudnymi słówkami walcząc o zaszczytny tytuł –  „Mistrza ortografii”.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” zdobyła – Patrycja Turek  ucz. SP w Nałęczowie.

II miejsce -  Julia Rutkowska  ucz. SP w Wąwolnicy.

III miejsce – Mikołaj Ścibior  ucz. SP w Karmanowicach.

Wszystkich uczestników nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi, zwycięzcy ponadto otrzymali atrakcyjne gry edukacyjne. Wszystkim gratulujemy!

Sponsorom i komisji konkursowej składamy serdeczne podziękowania. Rodzicom w osobie p. Małgorzaty Szeląg i p. Ewy Lenartowicz dziękujemy za słodki poczęstunek.

Elżbieta Figura i Małgorzata Graca