Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Ślubowanie Klasy Pierwszej. Święto Dnia Edukacji.

12 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy podwójną uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: Pan Marcin Łaguna- Wójt Gminy Wąwolnica, przedstawiciele Rady Gminy, emerytowani nauczyciele, Pani Izabela Stelmach- Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Snopek-Wicedyrektor Szkoły. Wszystkich serdecznie powitała prowadząca, Pani Anita Kopińska. Ciepło zwróciła się również do całej społeczności szkolnej-nauczycieli i uczniów.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali być dobrymi uczniami i dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę. Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania. Pierwszoklasistom wręczono tarcze oraz legitymacje szkolne. Podopieczni Pani Elżbiety Figury stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W swoich przemówieniach Pani Dyrektor i Pan Wójt złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy podziękowania za pracę, trud i zaangażowanie.

Nagrody Wójta otrzymali: Pani Jolanta Snopek, Pani Sylwia Wójcik, Pani Izabela Stelmach.

Nagrody Dyrektora przypadły nauczycielom: Pani Urszula Wnuk, Pani Kinga Saran-Kozak, Pani Anita Kopińska, Pani Blanka Skowronek-Kolibska, Pani Klaudia Czuba.

Gratulujemy zaangażowania i pasji!

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Franka Kuźmy, ucznia klasy V a. Uczniowie klas starszych, pod opieką Pani Anny Guz-Gajdy, przygotowali skecz, w którym w żartobliwy sposób odnieśli się do szkolnych realiów.

W Dniu Nauczyciela uczniowie złożyli nauczycielom najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania.

„Chylimy głowy w podzięce za Wasz trud i serce”- głosił motyw przewodni dekoracji, przygotowanej przez Panią Blankę Skowronek-Kolibską.

Szczególnie miłe słowa uczniowie skierowali do emerytowanych nauczycieli, wręczając przepiękne róże. Pani Dyrektor zaprosiła gości na słodki poczęstunek.

Pierwszoklasistów witamy w społeczności szkolnej, a nauczycielom życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Beata Kałdonek