Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Międzygminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wąwolnica

W dniu 6 czerwca 2023 roku  odbyła się II edycja Międzygminnego Turnieju Szachowego. Nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia klasy państwowej – Pan Jan Błaszczak. Do rozgrywek zgłosiło się 8 szkół z pobliskich gmin: SP z Nałęczowa, SP z Tomaszowic, SP z Garbowa, SP z Maszek, SP z Karmanowic, SP z Klementowic, SP z Ożarowa i nasza szkoła. Rozegrano 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

Nasza drużyna w składzie: Tomasz Bąk, Barbara Woś, Michał Kołodyński, Piotr Zieliński uplasowała się na I miejscu. Drugie miejsce zajęła drużyna z Nałęczowa, zaś trzecie z Tomaszowic.

Piotr Zieliński zajął I miejsce w  klasyfikacji indywidualnej w kategorii klas młodszych. Uczestnikami grającymi indywidualnie byli z naszej szkoły również: Emil Potakiewicz, Tomasz Samoń, Franciszek Pecio, Jarosław Jaworski, Franciszek Kowalski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

W imieniu Dyrekcji Szkoły i naszym serdecznie dziękujemy sponsorowi pucharów Panu Wójtowi Marcinowi Łagunie.

Podziękowania kierujemy również do P. Blanki Skowronek i P. Kingi Saran – Kozak za pomoc i wsparcie.

Mamy nadzieję, że turniej będzie motywacją dla innych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Szachy to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości, a nawet sposób na odstresowanie.

Poniżej link do oficjalnych wyników:

Organizatorzy: S. Wójcik, M. Graca, M. Górka