ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO W PRZEDSZKOLU W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W WAWOLNICY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Przedszkole, jako placówka nieferyjna, funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Przerwy w działalności przedszkola w wakacje związane są z prowadzonymi pracami remontowo – modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

Zasady ogólne

1. Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole.

2. Dyżur wakacyjny jest organizowany dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Wąwolnica.

3. Ze względu na organizację pracy przedszkola oraz prawo nauczycieli do przysługującego urlopu wypoczynkowego ilość miejsc w przedszkolu w okresie wakacji jest ograniczona. Decyzję o ilości miejsc w przedszkolu w czasie dyżuru wakacyjnego oraz o przyjęciu dziecka do danej placówki, podejmuje dyrektor uwzględniając realne możliwości organizacyjne przedszkola.

4. Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać dzieci, których oboje rodzice/opiekunowie prawni, a w przypadku osób samotnie wychowujących dziecko – rodzic/opiekun prawny pracują/pracuje i w tym czasie nie korzystają/nie korzysta z urlopu wypoczynkowego.

5. W szczególnie uzasadnionych przypadkach na dyżur wakacyjny może zostać przyjęte dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni, a w przypadku osób samotnie wychowujących dziecko – rodzic/opiekun prawny, nie spełniają/nie spełnia warunku, o którym mowa w punkcie 4. Decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor przedszkola.

Przyjęcia na dyżur

1. Rodzice/opiekunowie prawni składają wypełnioną i kompletną kartę zgłoszenie na dyżur w przedszkolu.

2. Karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny dostępna jest w sekretariacie ZSP w Wąwolnicy oraz na stronie internetowej placówki.

3. Zapisy na dyżur wakacyjny prowadzone są w terminie od 1 do 14 czerwca 2023 r. (decyduje data wpływu karty do placówki). Po tym terminie zapisanie dziecka na dyżur wakacyjny może nastąpić jedynie w przypadku, gdy placówka dysponuje wolnymi miejscami. Decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor przedszkola.

4. Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu 15 czerwca 2023r. Informacja o zakwalifikowaniu zostanie również przesłana rodzicom/ prawnym opiekunom przez dziennik elektroniczny.

5. Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest:

-wniesienie opłaty za żywienie, w terminie 7 dni od dnia opublikowania informacji o zakwalifikowaniu, na rachunek wskazany przez dyrektora przedszkola, tj .do dnia 22 czerwca 2023 r.

- lub dostarczenie do placówki orgaznizującej opiekę wakacyjną (w terminie 7 dni od dnia opublikowania informacji o zakwalifikowaniu) zaświadczenia o finansowaniu posiłków przez OPS.

6. Brak uiszczenia opłaty lub niedostarczenie zaświadczenia we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu organizującym opiekę wakacyjną.