Dzień Życzliwości

21 listopada po raz kolejny  obchodziliśmy  w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

W szkole tego dnia było żółto i radośnie, a nauczyciele rozmawiali z uczniami jak ważna jest życzliwość i empatia wśród nas.

Na korytarzu stanęła Fotobudka Życzliwości i Pozdrowień.  Na przygotowanych kolorowych kartkach w kształcie serc każdy mógł napisać coś miłego, pozytywne życzenia  i myśli. Chętnych nie brakowało. Potrzebujemy przecież szacunku, ciepła i miłego słowa. Obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności.

Przesłanie akcji jest proste – „ Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką.”

Zapraszamy na relację z tego dnia❤️
Klaudia Czuba
Karolina Kijewska

Aby obejrzeć prezentację kliknij poniżej: