Turniej Szachowy z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W siedzibie lubelskiego Instytutu Pamięci Narodowej w dniu 15 XI rywalizowali ze sobą miłośnicy szachów z 21 szkół podstawowych z naszego województwa.

Celem wydarzenia było upamiętnienie 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości , ukazanie wkładu polskich szachistów w jej odzyskanie oraz popularyzacja królewskiej gry.

Nasza szkoła również wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Drużyna w składzie Barbara Woś (kl.V), Michał Kołodyński (kl.VI), Tomasz Samoń (kl.VIII), Emil Potakiewicz (kl.III) i Franciszek Kowalski (kl.III) uplasowała się w rankingu 21 szkół na 7 miejscu. Barbara Woś zajęła 2 miejsce w rankingu dziewcząt.

Organizatorem wydarzenia było Oddziałowe Archiwum IPN w Lublinie i Lubelski Klub Szachowy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

S. Wójcik