Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową ONZ - w organizacji pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają z dziesiątek języków. Angielski, wspólnie z pięcioma językami, umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie. Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.

W naszej szkole Dzień Języka Angielskiego odbył się 13 maja 2022r. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie, jak w dzisiejszych czasach język angielski staje się spoiwem łączącym kultury i nacje.
      Uczniowie klas 1-8 zwiedzali sale lekcyjne niczym różne kraje, na temat których wcześniej przygotowali prezentacje, plakaty, makiety oraz wystawy. Pojawiły się między innymi: Kanada, Stany Zjednoczone, Anglia, Walia, Szkocja, Australia, Nowa Zelandia oraz Irlandia i Irlandia Północna. Dzień pełen wrażeń językowych zakończył quiz na temat krajów anglojęzycznych na platformie Kahoot.

M. Kufel- Śpiewak

K. Kijewska