Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wycieczka klas drugich i trzeciej

Dnia 13 czerwca uczniowie klas II i III odwiedzili warszawskie Centrum Nauki „Kopernik”. Jest to jedno największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami.

Przekonaliśmy się, że tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. My, nawet jako zwiedzający, mogliśmy też stać się przedmiotem obserwacji. Mieliśmy okazję zobaczyć działanie pierwszego na świecie teatru robotycznego, w którym ruchami głównych aktorów steruje sprężone powietrze. W CNK każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pochylić nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki. Sposób i kierunek zwiedzania zależał od każdego z nas. Kierując się swoją ciekawością, wybieraliśmy kolejne ścieżki zwiedzania. Wystawy są jak żywe organizmy, które nieustannie się zmieniają. Nie ukrywamy, że pobyt w Centrum Nauki „Kopernik” to wyjątkowe doświadczenie. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w planetarium. Pod niebem Kopernika obejrzeliśmy seans, podczas którego obraz dosłownie nas otaczał. Mieliśmy wrażenie dryfowania w przestworzach a wokół…20 milionów gwiazd. Dzięki technologii 3D mieliśmy odczucie zanurzenia się w świetlanym obrazie. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem!

Kliknij na poniższy link aby obejrzeć film: