Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Oratorskim

Dwoje uczniów naszej szkoły Nikola Majchrzak i Igor Gąska, wzięli udział w 2.Powiatowym Konkursie Oratorskim „Idącym w Przyszłość”. Konkurs poświęcony był pamięci Prymasa Tysiąclecia i skierowany do uczniów klas VII-VIII oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Mieli za zadanie przygotowanie nagrania, na którym przedstawiają swoją interpretację jego twórczości.

3 czerwca 2022r. odbyło się podsumowanie konkursu. Jego uczestnicy, wraz z opiekunami, wzięli udział w wyprawie „Lubelskimi śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Spacer rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Narodowego w Lublinie. Uczestnicy poznali związaną z nim historię, zwiedzili basztę oraz kaplicę pw. Trójcy Świętej. Następnie, przechodząc przez Starówkę, udali się do Archikatedry Lubelskiej, zapalając znicz przy tablicy upamiętniającej kard. Wyszyńskiego.

Kolejnym punktem było przejście korytarzami uczelni, z którą związany był kardynał. Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II to jedno z miejsc, gdzie zdobywał wiedzę. Po spacerze odbyła się uroczysta gala w siedzibie „Civitas Christiana”.

Do konkursu uczniów przygotowały: p.Beata Kałdonek i p.Beata Kamińska. Więcej zdjęć można zobaczyć w Głosie Świdnika: https://glosswidnika.pl/sladami-kardynala/