Wycieczka do Lublina

W dniu 12 kwietnia 2022 roku odbyła się szkolna wycieczka uczniów klas 7 oraz 8 do Lublina.

Głównym celem wyjazdu był udział w pokazach chemicznych prowadzonych przez pracowników wydziału chemii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia, między innymi takie, których nie można przeprowadzić w szkolnej pracowni chemicznej. Pokazy wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie. Najciekawsze okazały się te, podczas których używany był ciekły azot i oczywiście najgłośniejsze, czyli wybuchy. Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również wzbogacili swoją wiedzę chemiczną, a zdobyte doświadczenia będą mieli okazję wykorzystywać na lekcjach chemii.

Kolejnym punktem wycieczki był film „Pies” w kinie Cinema City podczas którego uczniowie mogli się zrelaksować, pośmiać oraz wzruszyć. Naładowani pozytywną energią wyruszyliśmy w drogę powrotną.

M. K. Ś.