Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną.

Drodzy Rodzice,

w roku szkolnym 2019/2020 oraz 2020/2021 będzie realizowany w naszej szkole Lubelski Program Wczesnego Wykrywania, Leczenia i Terapii Zaburzeń Komunikacyjnych u Dzieci Rozpoczynających Naukę Szkolną obejmujący wszystkie dzieci z klas I z obszaru województwa lubelskiego.

Zasadniczym celem programu jest wykrycie u dzieci zaburzeń słuchu, który warunkuje prawidłowy rozwój głosu i mowy, a tym samym umożliwia komunikowanie się, przyswajanie wiedzy, niezaburzony rozwój intelektualny i społeczny dziecka. W odróżnieniu do dotychczasowych programów badania przesiewowe wykonywane w ramach Programu obejmą nie tylko słuch, ale również głos i mowę.

Rodzice dzieci, u których zostaną wykryte zaburzenia słuchu, głosu lub mowy otrzymają pisemną informację o wyniku badań oraz wskazówki do dalszego postępowania z propozycją udzielenia bezpłatnej pomocy medycznej i terapeutycznej.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W PROGRAMIE JEST PAŃSTWA ZGODA NA  WYKONANIE BADAŃ.

Bardzo gorąco zachęcam do udziału w Programie.

Anna Kamińska