Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Złoty Krzyż Zasługi dla nauczyciela naszej szkoły.

13 grudnia 2019 roku w Pałacu Prezydenckim w 38 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia za zasługi na rzecz przemian demokratycznych. 55 uczestników  „strajku podchorążych” z 1981 roku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej zostało odznaczonych Złotym Krzyżem Zasługi, a 11 Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości. Jednym z odznaczonych ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI został nauczyciel Naszej Szkoły, Pan Bolesław Padło.

Uroczystość miała podniosły charakter, a na jej zakończenie odbył się panel dyskusyjny dotyczący przebiegu strajku w WOSP. Panel prowadził dr Tomasz Kozłowski z Instytutu Pamięci Narodowej, a jego uczestnikami byli Seweryn Jaworski oraz rektor-komendant  Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka.