Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Wycieczka klas II do pracowni szkła we Wronowie.

26 września 2019 r. klasy IIA i IIB pod opieką wychowawczyń p. B. Bieniek i E. Dudy oraz p. A. Boruch odbyły wycieczkę do pracowni szkła we Wronowie.

Uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez właścicieli. Z ciekawością zwiedzali pracownię, podpatrywali jak powstają dmuchane, ręcznie formowane naczynia szklane oraz słuchali opowieści o szkle. Każdy mógł spróbować pracy przy warsztacie hutniczym w tworzeniu kwiatka szklanego i dekorowaniu szkła poprzez grawerowanie. Wykonane prace uczniowie otrzymali do domu. Wiele uciechy dostarczyły chwile spędzone przy ognisku na pieczeniu kiełbasek. Ciekawostką okazał się także pomnik UFO w Emilcinie. Pomimo kapryśnej pogody wycieczka była udana, dostarczyła uczniom wielu nowych doświadczeń. Z zadowoleniem i niezapomnianymi wrażeniami wszyscy wrócili do domu.

Ewa Duda