Wycieczka klasy Va do Lublina

Dnia 26 kwietnia 2024 r., w piątek klasa Va uczestniczyła w wycieczce do Lublina. Podczas wyjazdu uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Ogród Botaniczny UMCS, a w nim wiele kolekcji roślin w działach takich jak: Arboretrum, Alpinarium, Dział Roślin Południowej i Południowo-Wschodniej Europy, Dział Roślin Ozdobnych – Nad Stawami i Pałacówka, Dział Roślin Tropikalnych i Subtropikalnych – w szklarniach.

Ciekawym punktem było zwiedzanie dworku Kościuszków, gdzie uczniowe mogli usłyszeć wiele ciekawostek na temat życia i dokonań Tadeusza Kościuszki - wielkiego patrioty i bohatera narodowego.

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego związane było z realizacją podstawy programowej z biologii w klasie V oraz z zakończeniem Dni Kultury Ekologicznej w naszej szkole, których celem było między innymi wzbudzenie zachwytu i kształtowanie postawy pozytywnego stosunku wobec otaczającej przyrody.

Ostatnim punktem w programie wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Szkoła magicznych zwierząt". Tajemnica szkolnego podwórka”. Szczęściarze, to uczniowie, którzy znaleźli w tej szkole najlepszego przyjaciela na świecie: magiczne zwierzę, które potrafi mówić... Film był też opowieścią o przyjaźni, dorastaniu i wzajemnej współpracy między nastolatkami uczęszczającymi do tej samej klasy.

Opiekę nad grupą sprawowały: wychowawca p. Blanka Skowronek – Kolibska , p. Ewa Klocek i p. Marta Kucharska.

E. Klocek