X OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY "Przyroda"

PRZEDŁUŻENIE TERMINU ZGŁOSZEŃ D0 30.09.2020 r.

Konkurs był ogłoszony w naszej szkole na początku bieżącego roku, początkowy termin zgłoszeń to 15 maja 2020r. W części fotograficznej wzięli udział uczniowie z klas 6 i 7, ale zainteresowanie było duże. Mam więc dobrą wiadomość, termin został przez Organizatora przedłużony. Zapraszam wszystkich naszych uczniów do udziału w części plastycznej oraz fotograficznej.

Zainteresowanych proszę o kontakt,

Blanka Skowronek- Kolibska

Informacja od Organizatora:

Szanowni Uczestnicy (przyszli Laureaci?) i Opiekunowie Artystyczni!

Po rozważeniu wszystkich okoliczności, jakie nam towarzyszą od kilku miesięcy, postanowiliśmy raz jeszcze zmienić termin nadsyłania prac na Biennale.

Najważniejszą przesłanką był fakt braku bezpośredniego kontaktu uczeń-nauczyciel, co naszym zdaniem miewa zazwyczaj decydujące znaczenie dla efektów artystycznych; znamy to wszak z własnych doświadczeń. Niekiedy ważny jest też dostęp do przyborów i sprzętu warsztatowego. Wiedzą o tym przede wszystkim autorzy prac graficznych –  prasa to nie kostka lub łyżeczka...

Drugim aspektem jest bezpieczeństwo wszystkich kontaktujących się z przesyłkami: personelu MDK, komisarzy, jurorów. Warunki sterylności niekiedy uniemożliwiają procedowanie nawet w takim ograniczeniu, jakie przyjęliśmy.

Mamy nadzieję, że koniec września daje już Wam szansę na roboczy kontakt i działania w warunkach pracowni artystycznej.

Życzymy Wam nadziei na lepsze czasy i jeszcze lepszych pomysłów i kreacji!

Prace należy nadsyłać w terminie do 30 września 2020 r.

Więcej na stronie: