Ubieramy choinkę …

10 grudnia 2018 roku był w naszej szkole dniem ubierania wspólnej choinki. Ten wyjątkowy czas na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły jako jeden z najpiękniejszych i najstarszych zwyczajów bożonarodzeniowych, głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji.

Uczniowie klas  0-III zgromadzeni u stóp zielonego drzewka z radością w sercu prezentowali wierszyki, śpiewali piosenki, kolędy i pastorałki. Każda z klas udekorowała choinkę ozdobami w postaci niezwykłych bombek symbolizujących wiele wartości. I tak w blasku świątecznych światełek rozbłysły na bombkach życzenia nieocenionej przyjaźni, miłości, współpracy i współdziałania, życzenia dzielności, wytrwałości i inne.

Pięknie przystrojona choinka stworzyła nastrój świątecznej atmosfery, życzliwości i radości z przyjścia na świat Bożego Dzieciątka. Wszyscy uświadomiliśmy sobie, że Gwiazdka jest już bardzo blisko.

Nad organizacją i przebiegiem uroczystości czuwała klasa III wraz z wychowawczynią p. A. Boruch i p. B. Łaguną.

Z najlepszymi życzeniami

E. Figura