Józef Piłsudski - pierwszy Patron naszej szkoły

Nasza szkoła budowana w latach 1928 -1938 jest specyficznym pomnikiem Odzyskanej Niepodległości, której najbardziej rozpoznawalnym symbolem jest Józef Piłsudski. To dzięki jego w dużej mierze zaangażowaniu, Polska odzyskała Niepodległość i ocaliła chrześcijańskie wartość Polski i Europy zagrożone najazdem bolszewickim 1920 roku.

My korzystamy z owoców trudu naszych przodków budujących tę szkołę, którzy wraz z poświęceniem kamienia węgielnego w 10 rocznicę Odzyskania Niepodległości 11 listopada 1928 roku nadali jej imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. Winniśmy uszanować ich wolę. Zwłaszcza, że postać Marszałka była przedwojennym wąwolniczanom szczególnie bliska,a dziś może stać się ważną inspiracją w patriotycznym wychowaniu naszych uczniów.

Anna Pardyka
Kliknij poniżej aby obejrzeć film. Film można zapauzować w dowolnym miejscu.