Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

11 listopada 2018

Szkoła, wdzięczna wskrzesicielom naszej wolności, bardzo czynnie zaangażowała się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Byliśmy między innymi współorganizatorami Programu „Wąwolnica dla Niepodległej”.

Udekorowaniem sali gimnastycznej zajęła się pani Blanka Skowronek-Kolibska. Ogromne  podziękowania dla niej oraz dla pań: Barbary Bieniek, Agaty Boruch, Małgorzaty Grzybek, Wioletty Harasiuk, Ewy Klocek, Ewy Kołodyńskiej, Barbary Łaguny,  Anny Pardyki oraz Sylwii Wójcik. Oprócz przygotowanych przez nie dekoracji podziwiać mogliśmy wystawę prac plastycznych uczniów. Pojawiły się również unikatowe zdjęcia z lat 1918-1938.

Jak co roku w dniu 11 listopada uczestniczyliśmy we Mszy św. za Ojczyznę. Homilię wygłosił ksiądz infułat Jan Pęzioł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wąwolnicy wystąpili z programem autorstwa pani Anny Pardyki „Wąwolniczanie dla Niepodległej 1794-1938”. Uczniów klasy 8 przygotowywała pani Sylwia Wójcik, natomiast chór szkolny – pani Anna Zgrzywa. Obsługę techniczną zapewnił tego dnia pan Dariusz Butryn. Zdjęcia na stronę szkolną robiła pani Blanka Skowronek-Kolibska.

Wręczone zostały nagrody w ramach szkolnego konkursu plastycznego „Wąwolniczanie dla Niepodległej 1794-1938”, którego organizatorem była pani Anna Pardyka.

Wyrazy uznania dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację Programu „Wąwolnica dla Niepodległej”. Podziękowania dla Mecanasów, Patronów Medialnych, Partnerów oraz uczestników tych doniosłych uroczystości.

A.K.