Podpisy dla Niepodległej

100 rocznicę odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili włączając się w ogólnopolską akcję „Podpisy dla Niepodległej”.

Podpisy większość uczniów składała na korytarzu prezentującym plakaty - efekty projektów  klasowych „Ci, którym zawdzięczamy Niepodległość”. Podpisy składali chętni uczniowie chcący wyrazić w ten sposób swą radość z życia w wolnej Polsce i wdzięczność tym, którzy do odzyskania niepodległości się przyczynili. Podpisy złożone na specjalnych kartach zostaną  oprawione i utworzą księgi, które zachowane zostaną dla przyszłych pokoleń.

Cieszy fakt, że bardzo wielu uczniów poświęciło swój czas by, stojąc niekiedy w kolejkach, okazać w ten symboliczny sposób swój patriotyzm.

Anna Pardyka