Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy

Wyjazd na Pokazy z fizyki na UMCS i do kina Bajka

        26 września 2018 roku 47 uczniów z kl. 8a, 8b i 3gm było na wycieczce w Lublinie. Opiekę podczas wyjazdu nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Górka, p. Beata Kamińska, p. Marta Przewłoka oraz p. Sylwia Wójcik. Nasza wycieczka była formą realizacji podstawy programowej z fizyki i języka polskiego i historii.

        Najpierw uczniowie obejrzeli doświadczenia w Instytucie Fizyki, które podzielone były na cztery pokazy: Fizyka zabawek, Światło i oko, Fizyka Latania i Niebieska planeta. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru. Młodzież z dużym zaciekawieniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniom, a niektórzy z nas nawet w nich uczestniczyli – Karolina i Bernadeta. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców.

       Naszą wycieczkę zakończyliśmy seansem w kinie Bajka. Obejrzeliśmy film: DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA w reżyserii Denisa Delicia. To film, który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera i pokazuje polskich pilotów początkowo niedocenianych i wyśmiewanych, którzy stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

         Organizator  wyjazdu:  Ewa Kołodyńska