Uczniowie klas IV-V na szkolnej wystawie „100-lecie Niepodległości”

W ostatnie dni roku szkolnego uczniowie oglądali szkolną wystawę „100-lecie Niepodległości” poznając  sylwetki  Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Józefa Hallera oraz inne zasłużone osoby, które do odzyskania niepodległości Polski w 1918 roku się przyczyniły, obroniły ją w 1920 roku i rozwijały kraj podczas dwudziestolecia międzywojennego.

Spacer po szkole i poznawanie zasług poprzednich pokoleń w walce o niepodległość rozpoczął się od gazetek prezentujących prace projektowe uczniów klas IV i VII poświęconych powstańcom listopadowym i styczniowym i ich śladom w Wąwolnicy.

Zwiedzanie zakończyło kolorowanie podobizn wiekich Polaków zasłużonych w odzyskaniu niepodległości w 1918 roku przy  słuchaniu piosenek  legionowych w klasie.

Anna Pardyka