DZIEŃ DZIECKA (PIERWSZAKA)

W środowy ranek 30 maja pierwszaki wraz z  wychowawczyniami wybrali się na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy.

Jej celem było świętowanie Dnia Dziecka na świeżym powietrzu. Wyruszyli dobrze przygotowani w niezbędne rzeczy tj. m.in. wygodne obuwie, czapki z daszkami, kapelusze, jasne ubrania, plecaki z napojami, drugim śniadaniem, pełni zapału, energii i ciekawi świata. Trasa biegła drogą z Wąwolnicy, przez Zarzekę, polne dróżki pod Kolonią Drzewce, Mareczki.

Dzielnie przemierzali kolejne etapy wycieczki, robiąc przystanki, posilając się i nabierając sił do dalszej drogi. Nie zabrakło czasu na piknik na kocu  pod pięknym rozłożystym klonem z  zabawami na łące, radosnym śmiechem, który niósł się daleko. Był czas na poznawanie najbliższej okolicy,  na zabawę i rozrywkę w gronie koleżanek i kolegów.  Ostatnim , najbardziej wyczekiwanym, a nawet wyśpiewanym w rytm stawianych kroków, punktem  wycieczki była wizyta w lodziarni i na placu zabaw.

Wyprawa była naprawdę udana i bezpieczna.

E. Figura, M, Graca